Morvai EU-s nyilatkozata Budaházy György "és társai" ügyében
www.morvaikrisztina.hu 2009.11.23. 12:54
Értesítelek Benneteket, hogy ma az Európai Parlamentben az alábbi írásos nyilatkozatot terjesztettem elő Budaházy György "és társai" ügyében. Az eljárási szabályok szerint legfeljebb kétszáz szót írhattam, a nyilatkozat azonban 23 nyelvre lefordításra kerül és csatolják az ülés hivatalos jegyzőkönyvéhez. Kérem, kövessétek honlapomonaz üggyel kapcsolatos felszólalásaimat is. Most már látható például a múlt héten az Europol vezetőjéhez címzett beszédem, amelynek magyar változata tartalmaz ugyan néhány alapvető fordítási hibát a tolmács részéről (a házkutatásokkal, lefoglalásokkal kapcsolatban), de az összefüggések nyilvánosságra hozatalára mégis alkalmas. Az angol nyelvű eredeti változat is elérhető az EP honlapján, ezt érdemes lenne külföldi barátoknak is terjeszteni, az alábbi anyagot és e levelemet pedig idehaza.
Kedves Jogvédő Társaim, Kedves Barátaim!
Értesítelek Benneteket, hogy ma az Európai Parlamentben az alábbi írásos nyilatkozatot terjesztettem elő Budaházy György "és társai" ügyében. Az eljárási szabályok szerint legfeljebb kétszáz szót írhattam, a nyilatkozat azonban 23 nyelvre lefordításra kerül és csatolják az ülés hivatalos jegyzőkönyvéhez. Kérem, kövessétek honlapomon (www.morvaikrisztina.hu) az üggyel kapcsolatos felszólalásaimat is. Most már látható például a múlt héten az Europol vezetőjéhez címzett beszédem, amelynek magyar változata tartalmaz ugyan néhány alapvető fordítási hibát a tolmács részéről (a házkutatásokkal, lefoglalásokkal kapcsolatban), de az összefüggések nyilvánosságra hozatalára mégis alkalmas. Az angol nyelvű eredeti változat is elérhető az EP honlapján, ezt érdemes lenne külföldi barátoknak is terjeszteni, az alábbi anyagot és e levelemet pedig idehaza.
Szívből kívánok a védőknek sikeres munkát, a hozzátartozóknak, barátoknak pedig sok erőt.
Szeretettel morvai krisztina
ÍRÁSOS NYILATKOZAT
(Az eljárási szabályok 149. Cikk (13) bekezdése alapján)
Az Ombudsman jelentéséről szóló 2009. október 12. csütörtöki vita jegyzőkönyvéhez
Előterjesztő: Morvai Krisztina
Az Európai Ombudsman jelentése nem tükrözi azokat a tapasztalatokat, amelyeket emberi jogvédőkét szereztem Magyarországon. Nem szól arról, hogy 2006.őszén a kormány által irányított rendőrség több száz békés járókelőt és tüntetőt, emlékezőt sebesített meg, zárt börtönbe és vont koncepciós büntetőeljárás alá. Az EU hallgatott. Hallgat arról is, hogy a változásért tüntetőket a rendőrség azóta is rendszeresen - jogellenesen - igazoltatja, róluk videofelvételeket készít, jogtalanul zaklatja, gyakran önkényesen előállítja őket. Az EU felháborító passzivitásának is "köszönhető", hogy ma 16 ellenzéki aktivista van előzetes letartóztatásban hónapok óta "terrorcselekmény" gyanújával. "Főbűnük", hogy mozgalmat indítottak a kormány korrupciós ügyeinek leleplezésére. A náluk végzett házkutatások és lefoglalások módszere s a fogvatartotti jogok folyamatos és durva megsértése az európai emberi jogi normák teljes félretételével történt. Egyebek mellett hatósági tanú vagy egyéb garancia nélkül, nagyszámú álarcos kommandós részvételével végeztek szabálytalan, megfélemlítő házkutatásokat. Számítógépeket foglaltak le az irányadó jogszabály mellőzésével, az adatállomány adott állapotának szakszerű rögzítése nélkül, a bizonyítékok meghamisítását, a politikai ellenfelekkel való újabb leszámolást a hatóság számára lehetővé téve. Az EU-tól határozott fellépést várunk!
Morvai Krisztina: Ha Budaházyékat engedjük, holnap
minket visznek el
Morvai Krisztina Brüsszelben nyilatkozott a Siklósi Beatrixnak a szemkilövésen
röhögő német liberálisról, az EP kínálta lehetőségekről és a csengőfrász
visszatéréséről.
- Egy igazán különleges helyről, Brüsszelből kérdezzük Morvai Krisztinát. A
csapat amellyel érkeztünk csak fiatalokból áll, akiket Krisztina korábban nem is
ismert.
- Az az elvünk, hogy a választóinknak folyamatosan figyelniük kell a tevékenységünket, elvárjuk azt, hogy ellenőrizzék hogyan sáfárkodunk a belénk vetett bizalommal. Ennek részeként feltesszük az internetre a felszólalásainkat is.Az egyik első ilyen felszólalásom a 2006. őszi vérengzésekről szólt. Ezalatt egy képviselő látványosan vihogott azon, hogy kilőtték a magyar emberek szemét, stb. Ezután egysajtótájékoztató keretében megkértem a barátainkat, akik az interneten működni tudnak, hogy írjanak neki.Ekkor szerveztem egy kis vetélkedőt: állapítsák meg ki is ez a képviselő. Én ugyanis nem tudtam ki ő, mert nem volt se időm, se lehetőségem ezt megtudni. Mint kiderült, egyliberális német képviselőnő volt. Megkértem a barátainkat, hogy valamilyen világnyelven írjanak egy udvarias levelet, melyben tudatják, hogy nem szeretjük, ha azon nevetnek,hogy kilőtték a barátaink szemét.
Végül meghirdettem, hogy akik ezt megteszik, azokból egy kis csoportot szeretnék szervezni, akik "jutalomútként" eljöhetnek ide Brüsszelbe. Sokan jelentkeztek is, és ebből a csoportból verbuválódott ez a társaság, köztük újságírók. Szeretném, hamegismernék ebben az épületben a technikai lehetőségeket, amelyek arra vannak, hogy a képviselőcsoport munkáját otthon megismerjék.
A képviselőség és a politika arról szól, hogy nekünk az a feladatunk, hogy közvetítsük a parlamentnek, a döntéshozóknak azt, amit a magyar emberek szeretnének és elvárnak, és erről beszámoljunk a magyar embereknek, információt kapjanak arról, mi mitcsinálunk.
- Ha már beszámolásnál tartunk, te írtál a női felvonulás után a legfőbb ügyésznek, de kevesebben tudják, hogy már érkezett rá válasz is.
- Igen, megérkezett a válasz, hamarosan kiteszem a honlapomra és elküldöm az SZKRnekis. A válasz egy része olyan szempontból pozitív, hogy - véletlen pont mostantól - már találkozhatnak a bent lévők a hozzátartozóikkal. Természetesen nincsösszefüggésben azzal, hogy nyilvánosságra hozzuk ezeket a jogsértéseket, csak úgy maguktól megengedik ezentúl a találkozást...
A lényeges dolgokat azonban tagadták, márpedig nekünk, velük ellenben a jogsértésekről vannak bizonyítékaink. Találkoztam a hozzátartozók egy csoportjával, és védőkollégákkal, merthogy engem, mint parlamenti képviselő és a parlamentSzabadságjogi Bizottságának tagja rendkívül aggaszt, hogy megismétlődhetnek azok a tömeges és durva emberi jogi sértések, amelyek 2006-ban már előfordultak, ahol márjogerős ítéleti bizonyossággal tudjuk mi történt. A politikai ellenféllel való leszámolás céljával összefogdostak embereket, bebörtönözték, megkínozták őket, hamistanúvallomások és bizonyítékok alapján koncepciós eljárásokat indítottak. Ez egészen odáig tartott, amíg nem sikerült olyan nyomást gyakorolni, hogy a hatalom kénytelen volt feladni ezeket a próbálkozásokat, főleg azokkal szemben akiket 2006. szeptember19-20-án zártak be és indítottak ellenük büntetőeljárást. Ezeket mostanra megszüntették.
Mi történt a "Budaházy-ügyben"? Egyszer csak a hatalom megrohamozta ezeknek azembereknek az otthonait, elfogadhatatlan körülmények között házkutatásokat tartottak, 20-30 kommandós megrohamozott egy lakást, nem közölték mit keresnek, felforgatták a házat nem volt hatósági tanú, nem vették fel kamerával a házkutatást.
- Erre adott választ a legfőbb ügyész?
- Ezt tagadta, visszautasította az ügyészség nevében ezeket a feltételezéseket. Pedig jegyzőkönyvek vannak arról, hogy nem volt jelen hatósági tanú holott ez kötelező lenne. Egy számítógépet nem lehet lefoglalni, csak az azon rögzített adatokat, azt is kizárólag szakember közreműködésével, hogy ne lehessen azokat az adatokat manipulálni.
Ezekben az esetekben minden lehetőség megvan, hogy ezeken a gépeken koholjanakbizonyítékokat. Normális jogállamban így egyszerűen nem lehet házkutatást tartani.
Ha ezt most megengedjük, holnapután minket és a mi gyerekeinket is el fogják vinni,most még lehet mutogatni, hogy Budaházy így vagy úgy. Lehet őt szeretni, nem szeretni, de a sztálinista terrort azt semmiképpen nem lehet szeretni, nem akarjuk, hogyvisszajöjjenek azok az idők, hogy csengőfrászban élünk, megjelenhet 20-30 kommandós és felborogathatja az otthonunkat, lefoglalják a számítógépünket és koholt bizonyítékokalapján életfogytiglanra bevarrnak bennünket.
- Minden képviselőnek lehetősége van arra, hogy vendégeket fogadjon? A fiataloknak nagy öröm, hogy megláthatják hogy itt hogy folyik a munka.
- Így van, minden képviselő hívhat vendégeket, erre kapunk egy bizonyos keretet, amitfel lehet erre használni. Ez egy nagyon jó lehetőség, közvetlenül is lehet látni, hogy milyen is ez az intézmény. Most elsősorban arra koncentrálunk, hogy megnézzük hogyantudjuk a híreket otthonra eljuttatni. Például most is egy olyan rádióstúdióban ülünk, ahová öt perccel ezelőtt jöttünk be, és megkértük őket, hogy lehetne-e esetleg élőkapcsolatot teremteni az SZKR-el. Mondták, hogy részükről nincs technikai akadálya. Eztfolyamatosan használni kellene, mert a nemzeti radikális oldalnak is meg kell teremtenie a saját médiáját, ezért itt mi mindent meg is fogunk tenni. Ez fordított irányban is igaz,tehát azt, hogy otthon 16 ember ellen folyik eljárás, akik történetesen a parlamenten kívüli ellenzéknek tagjai, nekem itt el kell mondanom.
- Bízunk benne, hogy majd sikerül létrehozni ezt a kapcsolatot a brüsszeli és a budapesti stúdió között.
- Így van, meg is ragadom az alkalmat, hogy a Budaházy-ügyben kérjem azokat, akiknek olyan információja van, amit jogászként fel tudok használni küldjék el nekem. Nem valamiféle földalatti összeesküvésként, de meg kell akadályozzuk azt a terrort, ami ittkiépülni látszik, ahogy a CJB-vel 2006-ban nyilvánosságra hoztuk a jogsértéseket, a Nemzeti Jogvédő Szolgálatos kollégákkal együtt megint az élére álljunk. Ezért kell azesetekről konkrét jegyzőkönyv is.