TERRA INCOGNITA -> A világ ahol élünk
TERRA INCOGNITA -> A világ ahol élünk
CÍMLAP
 
Szerkesztőség beszélgetések
 
HÍREK -POLITIKA
 
CIVIL VÉDERŐK
 
CIVIL ELLENÁLLÁS
 
MUSTRA
 
A SZELLEM HATALMA
 
ÁLDOZATOK
 
PÁRTOK
 
AZ OROSZOK MÁR A SPÁJZBAN VANNAK
 
Kapcsolatfelvétel
 
Impresszum

Rovat szerkesztő:

Audie

elérhetőségünk:  

  terrainc88@gmail.com

 

 
TEMP
 
A szerk
 
MEMENTO
MEMENTO : Emlékezzünk

Emlékezzünk

  2010.02.11. 18:59

Még kimondani is sok. Ennyi volt a második világháború (1939-45) embervesztesége a Budaörs és Budakeszi között található magyar-német katonatemetőben felállított fekete márványoszlop felirata szerint. A temető magyar-német államközi egyezmény alapján jött létre, a munkálatokat a Német Hadisírgondozó Szövetség (Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge) felügyelte és részben finanszírozta. Az alábbi ismertető a honlapjukon (www.volksbund.de) található anyag alapján készült. A második világháború magyar áldozatainak száma (a temetőhöz tartozó múzeum adatai szerint). - A nyugati táborokban és légitámadásokban meghalt: 40.000 - Nem tért haza (polgáriakkal együtt): 100.000 - A frontokon elesett: 160.000 - Polgári halottak (Budapest ostroma, légitámadások): 100.000 - Koncentrációs táborokban meghalt: 350.000 - A Szovjetúnióban meghalt: 505.000 - Eltűntek (valószínűleg meghaltak): 100.000 Teljes magyar emberveszteség: 1.355.000


 

Emlékezzünk
 
- Ötvenötmillió-kétszázharminckilencezer-ötszáz
 
Még kimondani is sok. Ennyi volt a második világháború (1939-45) embervesztesége a Budaörs és Budakeszi között található magyar-német katonatemetőben felállított fekete márványoszlop felirata szerint. A temető magyar-német államközi egyezmény alapján jött létre, a munkálatokat a Német Hadisírgondozó Szövetség (Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge) felügyelte és részben finanszírozta. Az alábbi ismertető a honlapjukon (www.volksbund.de) található anyag alapján készült.
 
Katonatemető Budaörsön
 
A második világháború magyar áldozatainak száma (a temetőhöz tartozó múzeum adatai szerint).
 
- A nyugati táborokban és légitámadásokban meghalt: 40.000
- Nem tért haza (polgáriakkal együtt): 100.000
- A frontokon elesett: 160.000
- Polgári halottak (Budapest ostroma, légitámadások): 100.000
- Koncentrációs táborokban meghalt: 350.000
- A Szovjetúnióban meghalt: 505.000
- Eltűntek (valószínűleg meghaltak): 100.000
 
Teljes magyar emberveszteség: 1.355.000

 

 

A magyar fővárostól nyugatra, a Budapest-Bécs autópálya mellett fekszik Budaörs városa. Itt van a legnagyobb magyarországi katonatemető a magyar és német háborús halottak számára. Már jelenleg is mintegy 13.000 elesett katona nyugszik itt, leginkább a Dunától nyugatra eső területekről, Komárom-Esztergom és Pest megyéből, valamint Budapestről. Néhány éven belül, ahogy a temető teljesen elkészül, nagyjából 15.000 háborús halott talál itt nyugvóhelyet. (az ismertető 2003-ban íródott - a szerk.)
A keresztek elkészítéséhez szövetségünk a Bundeswehr segítségét is igénybe vette. A temető megépítésével egyidőben a közel 6 hektáros területen - ahonnan széles kilátás nyílik a Budai-hegységre - egy Békeparkot is létrehoztak, összesen 674 fával.
2001-ben idekerültek a háborús halottak Esztergomból, valamint Budapest X. és XIX. kerületéből.
Az első 58 békefát a Békepark 1998. október 24-iki megnyitásakor ültették el. Fél évvel később már 300 fának volt keresztapja. A katonatemető és a Békepark egymás mellett vannak. A pontos cím: Budaörsi Magyar-Német katonatemető, Budaörs, Gyár u. 2.
forrás:
Zsámbéki-medence
Regionális Hírmagazin


 

 
NAVIGÁTOR
Kultúra: Árnyék és Ragyogás
Zöld:  Csodálatos Világ
Tudomány: AURORA
Jövőnk.Info
 
LEGFRISSEBBEK
Ismét randalíroztak a zsidó telepesek - KÜLFÖLD
Készül az újabb provokáció - JÖVŐNK
Demonstrációs felhívás - OTTHONVÉDŐK
Kavics az égben 4. - KULTÚRA
TMRSZ tájékoztató Gyöngyöspatáról - JÖVŐNK
Pártokrácia, az idegen hódítás legfőbb eszköze! - CIKK
A polip karja - Jövőnk
Anyuúúú! - CIKK

Állatvédőrség - ZÖLD

Miért nem állnak a pokol katonái elé a főpapok? - CIKK
MEGHÍVÓ - BELFÖLD
Megerőszakoltak és megöltek egy bahrain-i költőnőt - KÜLFÖLD
A MOCSOK ELBORÍT - CIKK
Demokratikus népirtás - CIKK
Hontalanok 1-6. - KULTÚRA
Bűneik a fejükre visszaszállnak... - CIKK
600. - KULTÚRA
Aki szelet vet, vihart arat! - CIKK
ELTERVEZETT POLGÁRHÁBORÚ - CIKK
Tanmese - GÖRBE TÜKÖR
Egy elkeseredett tűzoltó nyílt levele - SZEMEZGETŐ
Egy füst alatt? - KÜLFÖLD
Kezdeti stádiumban gyógyítható a rák! - POSTÁNKBÓL
Vicc - Lóverseny - GÖRBE TÜKÖR
A Hit Gyülekezetének karmaiban - SZEMEZGETŐ
EGYIPTOM NEM AKAR GÁZT ADNI IZRAELNEK - KÜLFÖLD
Különleges érzékelés - TUDOMÁNY
A vakvezető munkakutyák társadalmi elfogadottsága - ZÖLD
Tavaszi tudnivalók a kutyás gazdáknak - ZÖLD
Emberi felelőtlenség - ZÖLD
HELL... - SZEMEZGETŐ
Majd ha Japán összeomlik... - KÜLFÖLD
Robin Hood Akciócsoport - FELHÍVÁS - OTTHONVÉDŐK
A bajok forrása 2. - POSTÁNKBÓL
A bajok forrása 1. - POSTÁNKBÓL
A Jobbik sajnálatos válságának okairól - CIKK
Célkeresztben: A bankok - a pénz urai X. - MEGOLDÁSOK
Háború a bolygó ellen - TUD-TECH
A tények makacs dolgok Orbán elvtárs - CIKK
Éhezés és düh - CIKK
Egészségmegőrzés az ősi hagyományok alapján - MSZ
Előkészületben a "Lex Lázár"? - SZÉKELY MAGYAR NEMZETŐRSÉG

 

 
HIRDETÉS
 
KÉSZÜLŐBEN
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!