Bokros a Nyomorkirály
összeállította: Audie 2010.02.12. 16:40
Hát én erről sose hallottam az apjától! - mondta Bognár igazgató úr. - És, ha még, mondjuk különbözetit is tett le Budapesten, és 1978-ig befejezte a magyar egyetemet a népgazdaság tervezési szakon, mint ő írja, akkor azt becsületesen le kell írni, Rosztovval együtt. De állítólag nem találták Budapesten a disszertációját, és egy erre irányuló kérdésre azt felelte - majd le is írta,- hogy azt Panamában írta meg, és ott is doktorált. Ezért írtak az ottani egyetemre, és itt a válasz: "ni ha obtenido titulo alguno", azaz: "semmiféle címet nem szerzett."... A Parlamentben Torgyán József feltette neki a panamai kérdést, és szemtelenül ezt válaszolta: "Tehetek én róla, hogy olyan rendetlen a Panamai Egyetem, hogy nem találják?" ... Én ezek után hamarosan feljelentettem Bokros Lajost a legfőbb ügyésznél Bognár úr információjára hivatkozva, hogy miniszter létére hazudik önéletrajzában, becsapja a Parlamentet és a magyar népet. Ugyanis Györgyi Kálmán legfőbb ügyészként azt mondta egy MDF-es vitán, hogy minden országgyűlési képviselő és kormánytag "bűnét" neki kell jelenteni, rá tartozik a vádemelés. Jó egy hónap múlva jött a válasz: feljelentésemet áttették a budapesti főügyészséghez. Hat hét múlva értesítettek, hogy - mivel a Parlament és a PM az V. kerületben van, és mivel Bokros Lajos mindkét intézmény tagja - így áttették az ügyet az V. kerületi ügyészségre. Onnan már válasz se jött, elaltatták a rosztovi ügyet.
Bokros a Nyomorkirály
Bokros Lajos hazudott a diplomájáról!
Ezek után ki emlékszik még arra, hogy Ő volt az aki az MSZMP
vagyonának átmentését dolgozta ki az MSZPrészére ???
..... HÁNY "TISZTESSÉGES" VEZETÖNKRŐL FOG MÉG UGYANEZ KIDERÜLNI ?
|
Spanyolul is Rosztovban tanult?
1995. augusztusában-szeptemberében tárgyaltam Bognár Józseffel, a Lónyay utcai Református Gimnázium akkori igazgatójával, hogy a szeptemberi, szigetvári Szulejmán -szobor elleni tüntetésemhez adjon cserkészeket, akiknek betanítanám a Zrínyiász utolsó énekét. Beszéd közben szóba hozta Bokros Lajos akkori pénzügyminisztert, akiről két hónappal azelőtt jelent meg (jún. 2-án) a Reform c. hetilapban egy cikk, és benne a Panamai Egyetem spanyolnyelvű válaszlevelének fénymásolata, melyben közlik, hogy Bokros Lajos a levéltáruk adatai szerint nem járt arra az egyetemre, és ott nem szerzett semmiféle címet. Bokros ugyanis az önéletrajzában (a Parlamenti Almanachban) azt állította, hogy ott doktorált.
Idézem Bognár igazgató urat: "Jól ismerem Bokros Lajos apját, őt is ugyanúgy hívják, és ő is közgazdász, de református presbiter is. (Ez világi tisztség a református egyháznál.) Jó barátom. Csinált egy alapítványt is szegény erdélyi diákok számára. Édesanyja más beállítottságú, erősen neoliberális nézetű. |
A fiuk az 1972-es érettségi után egy évig katona volt, majd a SZU-ba, Rosztovba ment a hároméves Pénzügyi Főiskolára, ahol Horn Gyula is végzett régebben. Minden évben mesélte nekem: Jól sikerült a fiam vizsgája, elvégezte az I. évet, majd a II. évet...a III. évet. Végül: Lediplomázott! 1973-tól tanult kint, és - vagy 1976-ban vagy 1977-ben végzett, nem emlékszem pontosan, hogy járt-e előtte egy évig orosz nyelvtanfolyamra - magyarázta nekem.- De három évig járt a főiskolára, amely nem egyetem, az biztos! Most meg azt írja a Parlamenti Almanachban, hogy 1973-tól 1978-ig, vagyis öt évig a budapesti Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemre járt! Meg, hogy az 1978/79-es tanévben posztgraduális képzésben vett részt a Panamai Egyetemen, és ott írta meg a doktori disszertációját is. Hát én erről sose hallottam az apjától! - mondta Bognár igazgató úr. - És, ha még, mondjuk különbözetit is tett le Budapesten, és 1978-ig befejezte a magyar egyetemet a népgazdaság tervezési szakon, mint ő írja, akkor azt becsületesen le kell írni, Rosztovval együtt. De állítólag nem találták Budapesten a disszertációját, és egy erre irányuló kérdésre azt felelte - majd le is írta,- hogy azt Panamában írta meg, és ott is doktorált. Ezért írtak az ottani egyetemre, és itt a válasz: "ni ha obtenido titulo alguno", azaz: "semmiféle címet nem szerzett."
A bizonyíték. A szöveg magyarul: "Ami az 1995. április 6-i kérésüket illeti, az az információnk, hogy levéltárunkban nem állapítható meg, hogy BOKROS LAJOS ÚR diákként járt erre a panamai egyetemre. Nem szerzett semmiféle címet."
A Parlamentben Torgyán József feltette neki a panamai kérdést, és szemtelenül ezt válaszolta: "Tehetek én róla, hogy olyan rendetlen a Panamai Egyetem, hogy nem találják?" (K.E.: Senki nem kérdezte tőle azonnal: Lajos, mutasd be a spanyol nyelvű disszertációdat!?) Bokros egy hosszú spanyol mondattal zárta parlamenti válaszát, mutatva nyelvtudását. Nagy taps fogadta az MSZP és az SZDSZ részéről. Nem értem, miért hazudik... Egy presbiter fia" - sóhajtotta Bognár úr.
Én ezek után hamarosan feljelentettem Bokros Lajost a legfőbb ügyésznél Bognár úr információjára hivatkozva, hogy miniszter létére hazudik önéletrajzában, becsapja a Parlamentet és a magyar népet. Ugyanis Györgyi Kálmán legfőbb ügyészként azt mondta egy MDF-es vitán, hogy minden országgyűlési képviselő és kormánytag "bűnét" neki kell jelenteni, rá tartozik a vádemelés. Jó egy hónap múlva jött a válasz: feljelentésemet áttették a budapesti főügyészséghez. Hat hét múlva értesítettek, hogy - mivel a Parlament és a PM az V. kerületben van, és mivel Bokros Lajos mindkét intézmény tagja - így áttették az ügyet az V. kerületi ügyészségre. Onnan már válasz se jött, elaltatták a rosztovi ügyet.
Gondolható, hogy ha nem lett volna igazam, Bokros azonnal ellenvádat emelt volna, és rágalmazásért hatalmas összeget kért volna tőlem, amelyet évekig, talán máig fizethettem volna, nyugdíjam 33%-os levonásával. Ez az ember - Bokros Lajos - hazug ember. Nyilván a későbbi nyugati, USA-orientációja miatt tagadta le a SZU-ban megtanult kapitalizmus-ellenes ismereteit, és a valószínűleg Rosztovban megírt orosz nyelvű, kommunista vizsgatanulmányát.
Egy-két adat a karrierjéből: A 80-as években már fél évig Washingtonban tanult az IMF tanfolyamán, mint a PM munkatársa, és a mai napig kulcsember az IMF-nél. Tanácsokat ad Horvátországnak, Ukrajnának valutaalap ügyekben. A Világbanknál is tisztséget visel. 1989. márciusában, a rendszerváltás hajnalán már az MNB ügyvezető igazgatója lett. Majd később a Budapest Bank élére került, mely tisztségéről lemondott a 12 milliárdos állami tőkejuttatási botrány kipattanásakor. 1995-ben Horn Gyula, az "öreg rosztovi diák" kinevezte pénzügyminiszternek. De a Nemzetközi Bankárképző Központban is óraadó tanár volt, oktatta a leendő globalista bankár-csemetéket. (Vajon arra, hogy milyen hiteleket és csomagokat kell rázúdítani a munkásosztályra?) A Közép-Európai Egyetemen is tanár.
Almássy Kornél a minap az Echo-tv-ben azt mondta Obersovszky Péternek, hogy Bokros mögött a Közép-Európai Egyetem (CEU) és Soros György áll. Nagy pénzzel támogatták be őt az MDF-be. Sorosnak Oil Company-je van New York-ban! Ezt az 1988-as New York-Manhatten-i telefonkönyvből írtam ki annakidején. Telik neki az olajból... És a Central European University Nádor utcai épületének előcsarnokában Casanova szobra áll. Saját magam láttam! Casanova a "Soros-Egyetem" szellemi ideálja, példaképe. Bokrosról Goldoni színdarabja jut eszembe: Két úr szolgája.
Szegény-szegény magyar nép, szegény MDF!
Szükséged van arra, hogy egy ilyen hazug ember képviseljen Brüsszelben??
Kéri Edit
BARIKÁD.HU
Bokros a Nyomorkirály
Közgazdaságtant tanult a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen (jelenleg Budapesti Corvinus Egyetem), népgazdaság tervezése szakon. 1976-ban, ötödévesként megpályázott egy ösztöndíjat Panamában A feltétel az volt, hogy rövid idő alatt felsőfokon meg kellett tanulni spanyolul. Visszaemlékezése szerint 200 pályázóból öten nyerték el az ösztöndíjat.
Egy évet hallgatott nyelvészetet, irodalmat, gazdaságtörténetet és gazdaságpolitikát a panamai Állami Egyetemen. A katonai diktatúrából a polgári demokráciába való átmenetben lévő Panamában megtapasztalta a sajátos, USA-ellenes latin-amerikai baloldali légkört. Panamában és Costa Ricában ekkor gyűjtötte össze későbbi doktori disszertációja anyagát. (A közép-amerikai iparosítás és integráció, a közép-amerikai közös piac fejlődéséről.)
Diplomáját 1978-ban szerezte, majd 1980-ban közgazdasági doktori értekezését védte meg (az országos légvédelmi parancsnokság pénzügyi tisztjeként, mert miután hazatért, másodszor is behívták.)
Angol és spanyol nyelven felsőfokon beszél, oroszul és németül középfokon tud, valamint beszél horvátul és románul.
Bokros Lajos beszél románul; mint elmondta, kedveli a szomszédos ország sokszínűségét. A református családi hagyomány protestáns etikai sajátosságai bevallása szerint nagy hatással voltak életére és egyéniségére.
|
1980 és 1986 közt a Pénzügyminisztériumhoz tartozó Pénzügykutató Intézetben dolgozott. A nyolcvanas években „Rikárdó Dávid” néven írt a szamizdatokban közgazdasági cikkeket. 1987 és 1989 között a Magyar Nemzeti Bank (MNB) közgazdasági főosztályvezető-helyettese volt, 1989 és 1991 közt az MNB ügyvezetője. 1990 és 1995 között a Budapesti Értéktőzsde elnöke, ezzel párhuzamosan 1990 és 1991 között az Állami Vagyonügynökség vezetője, majd 1991 és 1995 között a Budapest Bank elnök-vezérigazgatója volt. Az 1990-es választásokon a budapesti területi listáról az MSZP színeiben került be a parlamentbe, azonban két hónappal később lemondott. Az MSZP-be hol belépett, hol elhagyta. Párttagságát saját elmondása szerint 1991-ig tartotta meg.
A „Bokros-csomag” intézkedéseit sok politikai, közgazdasági, illetve alkotmányjogi kritika érte. Sokan még a szükségességét is vitatták, vagy pedig a rendszerváltás utáni elhibázott gazdaságpolitika miatti tűzoltásnak tartották.
|
A baloldalon is sokan (például Ferge Zsuzsa) túlzottan radikálisnak értékelték a pénzügyi megszorításokat. A csomag meghirdetése után bizonyos társadalmi csoportok (például az egyetemisták) tüntetésekkel tiltakoztak ellene. A magyar közgazdászok is csak a csúszó leértékelést és a vámpótlék bevezetését fogadták egyöntetű szakmai elismeréssel, a többi pénzügyminiszteri intézkedés megalapozottsága vitákat váltott ki és egy részüket az Alkotmánybíróság megsemmisítette. A kiigazítás egészét viszont a nemzetközi pénzügyi intézmények és a befektetők is üdvözölték.
|
A Nyomorkirály teékenységeiből egy csokor:
- Nyugdijak megadóztatása - mellesleg ez szerepel a jelengi pénzügyi kormanyzat munkakaanyagaiban 2012-tõl...
- ingyenes oktatas megszüntetése
- kizárólagos magán eu biztositás
- fizetõ és csakis fizetõ egészségügyi ellatás - nyugdijasoknak is - a szolidarítási elv teljes hiányával
- kor szerint csökkenõ differenciált egészségügyi hozzáférés a gyógyszerekhez és a gyógyaszati ellátáshoz
- fegyveres es titkosszolgálati módszerekkel dolgozó adórendõrség - a VPOP már jelenleg egyre inkább ilyen feladatokat lát el...
- méltányossági szempontok teljes eltörlése
- AFA kulcsok 15-rõl 20 százalékra emelése - egységesítés címszóval, megjegyzendõ ez szerepel a -- választás utáni deficitcsökkentõ tervekben is.
- Adócsökkentesek eltüntetése újabb adókkal - szintén szerepel a deficitcsökkentõ tervekben mint bevételnövelõ lépés
- Luxus lakásadó leszállitása a 10 milliós értékhatárig - az iparelûzési adó pótláséra vagy pótlólagos bevételre
- egyházi és alapítványi iskolák és kórházak támogatásának nullára csökkentése
Milyen jó lenne, ha Bokros úr megmaradna elméleti közgazdásznak. Õ is megélne és másokat is hagyna élni. Õ kiváló elméleti közgazdász. Vagy rendbeszedhetné a panamai és argentin gazdaságot. Akkor legalább van hatalma, munkája és egy óceán elválaszt tõle.
(forrás: Wikipédia, euroAstra.hu)
|
Összeállította: Audie Rácz Era
|