KEMPO : Pilisi Gyermek Kempo bajnokság |
Pilisi Gyermek Kempo bajnokság
Audie 2010.05.04. 06:53
Gyermekkorban sok családban, ahol a szülők és az iskola nem győzik e feladatot, a sport az egyetlen, amely a gyerekeket, megtanítja és rászoktatja az önfegyelemre, a tiszteletre, a rendszerességre, a kitartásra, a csapatszellemre és a felelősségvállalásra. No meg még nagyon sok olyan képesség elsajátítására, mely a felnőtté válás elengedhetetlen feltétele. Ráadásul a sport segít a betegség megelőzésében, az egészség megőrzésében és az egészséges életmód kialakításában, de még a stressz és konfliktus helyzetek kezelésében is jelentős szerepet játszik. Ezért a fizikai sportokat a mindenkori kormányoknak mind a sport, az egészségügy, az oktatás és a honvédelem keretében, kiemelten kellene kezelnie és támogatnia. A küzdősportok pedig különösen fontosak manapság, amikor az embereket sokkalta nagyobb stressz terhelés alatt tartják, és a legkülönfélébb módon mérgezik. Arról nem is beszélve, hogy az önvédelemre ma nagyobb szükség van, mint az elmúlt 50 évben bármikor is ebben az országban. A fegyveres erőket szántszándékkal leépítették és elkorcsosították, a hangsúlyt pusztán a technikai tudásra helyezve, és mellőzve az ép szellemi és mentális képességeket, az állóképességet stb., valamint a haza és család iránti elkötelezettséget. A sport klubok zöme, vegetál anyagilag. Így az eredményeik többsége csak az adott sportág vezetőinek és sportolóinak és edzőinek, valamint a hozzájuk tartozóknak és kevés számú támogatóiknak köszönhető. A küzdősportoknak, és művelőinek - épp a haza és a család védelme miatt - pedig kiemelten támogatottnak kellene lennie. Sajnálatos, hogy - információink szerint - a politika ebbe is, mint oly sok mindenbe, a magánéletünk, és életünk minden területén -, igyekszik beleszólni, korlátozni, és akár saját érdekei alá gyűrni. Úgy anyagi, mint jogszabályi eszközökkel.
I. Pilisi Gyermek Kempo bajnokság
2010 április 24.
2004. áprilisában került megrendezésre az I. Pilis városi Nyílt Gyermek Kempo Bajnokság. Ahogy a Kempo versenyek rendszerint, ez a verseny is nyílt bajnokság volt.
A korábban még USE Pilisi szakosztálya néven működő karate klub, e versenyt már “Pilisi Kempo-Karate Klub” néven szervezte.
Mint a kempo klub vezetőjétől, Magyar Zoltántól megtudtuk, a helyi önkormányzattal karöltve immár, mint Pilisi Szakosztály működnek tovább. Sőt e verseny védnökségét Szabó Márton Polgármester úr vállalta. Jelenleg azon munkálkodnak a helyi önkormányzat képviselőivel, hogy létrehozzanak egy önálló Pilisi Sport Egyesületet, melynek egyik szakosztálya a Pilisi Kempo Karate Klub lesz, a helyi futball szakosztállyal együtt. Az alábbi interjúban ejt erről is szót a Polgármester Úr.
A most lezajlott verseny, mely az I. Pilis városi Nyílt Gyermek Kempo Bajnokság néven került megrendezésre, egyben hagyományteremtés is. A Magyar Kempo Szövetség is beillesztette eseménynaptárába.
A Kempo Szövetség elnöke, Lacza Ádám, 1 danos mester, vele beszélgettünk a Szövetség életéről az alábbi videóban
A Kemponak, mint bármely más sportágnak megvannak a maga szabályai. E szabályokat egy úgynevezett Szabálykönyv tartalmazza. A szabályok szigorú és következetes betartása a sportolók és edzőik felelőssége, ellenőrzése és felügyelete pedig a bíróké. Nos, e versenyen is mindannyian jól vizsgáztak.
A kempo világáról, a kemposok és támogatóik önkéntes munkájáról az alábbi interjúkban ejtünk szót, a Szövetség főbírójával Móger Lajossal és Ursinyi Krisztián mentőápolóval.
A gyerekek, kicsik és nagyok, - most is, mint mindig -, nagyon elszántan és lelkesen küzdöttek.
A verseny, a kata és fegyveres kata gyakorlatok bemutatásával kezdődött, ezt követően kis szünet következett, melyet ebéddel, és a versenyre való készüléssel töltöttek a gyerekek. A szünetet követően, egy hastánc bemutató is színesítette a bajnokság programjait, ezután pedig elkezdődött a küzdelem.
Képtár
Szerencsére, sok kempoka versenyez szerte az országban. Bár ez a sportág is, mint manapság a legtöbb sportág, nagyon kevés támogatást kap, azt is javarészt az önkormányzatok biztosítják. Azonban ez nem elég. Ezért jellemző, az önfenntartás és az önkéntes és térítésmentes munka. A szükséges eszközök előteremtése, a szülők, a sportolók és az edzők vállán nyugszik.
Pedig a sport, és főként a küzdősportok rendkívül fejlesztik a sportolók, fizikai és mentális állapotát, személyiségét.
Gyermekkorban sok családban, ahol a szülők és az iskola nem győzik e feladatot, a sport az egyetlen, amely a gyerekeket, megtanítja és rászoktatja az önfegyelemre, a tiszteletre, a rendszerességre, a kitartásra, a csapatszellemre és a felelősségvállalásra. No meg még nagyon sok olyan képesség elsajátítására, mely a felnőtté válás elengedhetetlen feltétele. Ráadásul a sport segít a betegség megelőzésében, az egészség megőrzésében és az egészséges életmód kialakításában, de még a stressz és konfliktus helyzetek kezelésében is jelentős szerepet játszik.
Ezért a sportokat a mindenkori kormányoknak mind a sport, az egészségügy, az oktatás és a honvédelem keretében, kiemelten kellene kezelnie és támogatnia.
A küzdősportok pedig különösen fontosak manapság, amikor az embereket sokkalta nagyobb stressz terhelés alatt tartják és a legkülönfélébb módon mérgezik.
Arról nem is beszélve, hogy az önvédelemre, a küzdő szellemre ma nagyobb szükség van, mint az elmúlt 50 évben bármikor ebben az országban. A fegyveres erőket szántszándékkal leépítették és elkorcsosították, a hangsúlyt pusztán a technikai tudásra helyezve, és mellőzve az ép szellemi és mentális képességeket, az állóképességet stb., valamint a haza és család iránti elkötelezettséget. A sport klubok zöme, vegetál anyagilag. Így az eredményeik többsége csak az adott sportág vezetőinek és sportolóinak és edzőinek, valamint a hozzájuk tartozóknak és kevés számú támogatóiknak köszönhető.
Ez a helyzet tarthatatlan!
A küzdősportok művelőinek - épp a haza és a család védelme miatt - pedig kiemelten támogatottnak kellene lennie.
Sajnálatos, hogy - információink szerint - a politika ebbe is, mint oly sok mindenbe, a magánéletünk, és életünk minden területén -, igyekszik beleszólni, korlátozni és akár saját érdekei alá gyűrni. Úgy anyagi, mint jogszabályi eszközökkel.
“Úgy tudjuk továbbá, hogy a „lex-Lázár” szándékai szerint a jövőben nemcsak a fegyvertartási jogot, nemcsak a lőterek, air-soft- és paintball-pályák, valamint a túlélő táborokat szervező vagy harcművészeteket oktató egyesületek és vadásztársaságok legális működtetését kötnék előzetes nemzetbiztonsági átvilágításhoz, hanem mindezek igénybevételét is.
Reméljük, hogy az új kormányzat, ezt a tervezetet, mint kártékony ostoba ötletet (nézetünk szerint nyílt agresszív beavatkozási kísérletet) egyszer s mindenkorra lesöpri az asztalról.
Ellenkező esetben ez, a kempo és más karateágak és harcművészetet oktató egyesületek halálát jelentheti.
Audie Rácz Era
|