MSZ gondok
SZRTI - Audie 2010.10.18. 15:52
Ezen túlmenően is gyakorta találkozom velük a különböző demonstrációk alkalmával is, például a kilakoltatásokkal kapcsolatban nem csak demonstráltak, de aktív védelmet is biztosítottak a kiszolgáltatottnak. A magam részéről csak jókat tudok mondani az itteni kőbányai szervezet munkájáról és aktivitásáról, valamint bátor kiállásukról. Azonban az alábbi levél engem is elgondolkodtatott, ha mindenütt ilyen remek emberek dolgoznak önzetlenül, akkor vajon vezetőségüknek nem kellene-e jobban odafigyelni, hogy ilyen kritikák megfogalmazására ne szolgáltassanak alapot? Vagyis hiába a tagok, kisközösségek elkötelezettsége, ha nem érzik a vezetőséget mindenkor és mindenben maguk mellett. Ezzel elkedvetleníthetik és elbizonytalaníthatják szorgos önfeláldozó tagjaikat, - uram bocsá', akár még a bizalmukat is elveszíthetik.
MSZ gondok
Magam is figyelemmel kísérem az MSZ és a lakóhelyemhez közel eső helyi MSZ szervezet munkáját.
A magam tapasztalata szerint csak alátámaszthatom, hogy az itteni MSZ-esek sokat és önzetlenül fáradoznak feladataik, célkitűzéseik megvalósításáért. Rengetek programot szerveznek, felvilágosító és propagandamunkát is kifejtenek, valamint mások megsegítésében is aktívan részt vesznek.
Ezen túlmenően is gyakorta találkozom velük a különböző demonstrációk alkalmával is, például a kilakoltatásokkal kapcsolatban nem csak demonstráltak, de aktív védelmet is biztosítottak a kiszolgáltatottnak.
A magam részéről csak jókat tudok mondani az itteni kőbányai szervezet munkájáról és aktivitásáról, valamint bátor kiállásukról.
Azonban az alábbi levél engem is elgondolkodtatott, ha mindenütt ilyen remek emberek dolgoznak önzetlenül, akkor vajon vezetőségüknek nem kellene-e jobban odafigyelni, hogy ilyen kritikák megfogalmazására ne szolgáltassanak alapot?
Vagyis hiába a tagok, kisközösségek elkötelezettsége, ha nem érzik a vezetőséget mindenkor és mindenben maguk mellett. Ezzel elkedvetleníthetik és elbizonytalaníthatják szorgos önfeláldozó tagjaikat, - uram bocsá', akár még a bizalmukat is elveszíthetik.
Reméljük az alábbi levélben megfogalmazott problémákat, hamarosan orvosolni fogják. Mert egy olyan szövetség mint az MSZ elsősorban bizalmi alapokon nyugszik.
Kívánunk hát nekik gyors reagálást, problémamegoldást, gondoskodó odafigyelést, hogy tagjaik bizalmát és hűségét megtarthassák. Egy jó kezdeményezés, összefogás fenntartása és megtartása hosszútávon ma sokak számára az egyetlen kapaszkodó, és nem kevésbé magának a szervezetnek is a túlélés záloga.
Egyúttal reméljük, hogy az alábbi probléma nem általános, s nem is válik azzá!
Audie
Íme a levél:
Észrevétel a Magyarok Szövetsége Országos Elöljárói felé.
A Hazájukért, nemzetükért aggódó, azért tenni akaró magyarok nagy örömmel vették tudomásul, hogy 2008. kora őszén a Börzsönyben öszejött a magyar értelmiség színe java, hogy egy nemzetmentő kezdeményezés alapjait lerakja. Mindenki nagy várakozással nézett a jövőbe, míg a Magyarok Szövetsége Egyesület 2009-ben bejegyzésre került.
Teljes odaadással, önzetlenül, a saját szegényes pénztárcáját is megnyitva, dolgozott megannyi lelkes magyar ember, Vukics Ferenc lakossági fórumainak a megszervezésében, valamint a további rendezvények lebonyolításában, létrehozásában. A Pázmány Péter utcai MSZ központ felújítása is nagyon sok MSZ tag áldozatos munkája, adománya, pénzbeli juttatása árán készült el. Mindemellett, állandóan minden téren pénzbeni segítséget kértek az MSZ tagoktól, akiknek a mostani nehéz gazdasági helyzet folytán, amúgy is teljesen kiürült a pénztárcájuk.
Engedtessen meg, hogy köznapi használattal éljek, de az utóbbi időben már szinte visszataszítóvá vált az Msz vezetőség folyamatos tarhálása.
Nagyon sokan, nagyon nagy reményeket fűztünk a MSZ-hez és vezetőihez. Az emberek bizalmát sikerült megnyerni a vezetésnek, mert először úgy tűnt, hogy egy népképviseleti modellre (székely szervező elv), a tizedes rendszerre épül, ami az alulról történő építkezés elvén alapul.
Bíztunk abban, hogy az alulról történő építkezéssel a Magyarok Szövetsége minden tagjának joga lesz beleszólni a közösséget érintő, meghatározó kérdésekbe. Ez azonban nem így történt, mert ha egy megyei elöljáró, vagy egy egyszerű MSZ tag a pénzügyi beszámolót szeretné megnézni, ami más funkcióját betöltő közösségekben természetes, akkor ez az MSZ vezetőinek nem tetszésével találkozik és azt az általunk elfogadhatatlan választ kapjuk, hogy erről már beszámoltak az elöljáróknak. Akkor valahol megtörik az információáramlás?- kérdezem.
A mai hatályos törvények szerint, a szövetség gazdasági vezetőjének el kell készítenie az éves mérleget, amit ellenjegyez az elnök – ezután az elnökséggel el kell fogadtatni azt az írásbeli értékeléssel együtt. A mérleget és az írásbeli értékelést, jogosult megtekinteni minden egyes szövetségi tag, ennek megtagadása törvényellenes.
Szerintem egy ilyen fontos, a szervezetet érintő beszámolót, minden törvényt betartó szervezet feltesz a honlapjára, hogy az minden tagjához, a beszámolási határidőben eljusson. A megfelelő, hiteles számadatokkal alátámasztott tájékoztatás szükségességét az is indokolja, hogy az értéket, a bevételt mi, munkánkat, pénztárcánkat is bőségesen nyújtó emberek hoztuk létre. Nagyon sokunk véleménye az, hogy minket tagokat, nem tájékoztattak az MSZ vezetők az Msz pénzügyi dolgairól, értem ezalatt azt a bevételt is, ami a 2010-es MOGY-on képződött, nem is beszélve annak az fölhasználásáról.
Az MSZ alapszabályát szerettem volna elkérni a budapesti elöljárónktól, azt a választ kaptam Tőle, hogy nincs neki. Minden elöljárónak, de még a kerületi elöljáróknak is kellene, hogy kéznél legyen egy alapszabály és ennek az alapszabálynak fenn kellene lennie az interneten és a szervezet honlapján.
A heti összehangoló testületi ülések jegyzőkönyveit sem a budapesti, sem a megyei elöljárók nem kapják meg, így az információ nem jut el a tagokhoz sem.
Az elöljárói választás sem az alulról történő építkezés elve alapján működik, nem a népkép-viselet elve érvényesül. A mostani jelölteknek már előtte el kellett volna menni területi, vagy kerületi fórumokra, hogy megismertessék magukat a szövetség tagjaival, közelebb kerüljenek a választóikhoz és már jóval előbb, az alsóbb vezetői szinten is felhívni a figyelmet a választásokra, kerületenként kikérni a tagok véleményét, hogy mi, egyszerű tagok kit javasolnánk felsőbb vezetőnek. Én ezt nevezném demokráciának, vagy népképviseletnek. Úgy érzem, hogy itt csak egy kialakult belső mag tud mindenről, a többi MSZ- tag, kívülállóként van jelen a történésekben és a vezetőségnek mi, csak munkavégzőnek, azaz "szolgálóknak" vagyunk jók.
Az az MSZ tag, aki ki meri mondani véleményét, vagy kritikát gyakorol a vezetés munkavégzését illetően, kitiltják a szövetségből. Ez nem demokrácia, hanem pártokrácia, amitől a legtöbb ember irtózik.
Az általam leírtakkal, finom észrevételeimmel szinte minden MSZ tag véleménye egyezik és én ezért, arra hívnám fel Tisztelt Elöljáróink figyelmét, hogy kéréseinket komolyan vegyék. Ha a szövetség irányítása, működtetése a mostanihoz hasonlóan folytatódik a jövőben, előre bocsátom, hogy ez a szövetség szétbomlásához vezet. Fontolják meg javaslataimat, gondolják át eddigi tevékenységüket, amihez ezennel kérek nekik, erőt, egészséget és jézusi szeretetet. Ennek az észrevételnek a megírására, csak az igazság keresése vezérelt.
A felszólalásomban felvetett problémákra szeretnék írásban választ kapni és azt kérem, jegyzőkönyvben rögzíteni.
Tisztelettel: Tóthné Deák Mária XV. ker. MSZ tag
Budapest, 2010. október. 16.
|