Cikk : Gyógyír vagy szépségflastrom? |
Gyógyír vagy szépségflastrom?
SZRTI - Audie 2010.12.03. 14:43
... hogy a MOL valójában csak a nevében magyar. Olyannyira, nem magyar, hogy még az orosz gázszerződést sem mi kötöttük, sőt abba sok beleszólásunk a továbbiakban sem lesz. Hanem a német EON jogosult erre, mint ügynökség, akiknek még a cikk által is bevallottan sem fűződik semmilyen érdeke ahhoz, hogy a magyar állam számára kedvező feltételekért akár egy lépést is tegyen. Arról a cikk nem beszél, de bátran feltételezhetjük, hogy az EON, mint külföldi tulajdonú multi cég, és mint a hazai energiaiparban monopolhelyzetben lévő cégcsoport, éppenséggel ELLENÉRDEKELT a gázár leszorításában, csökkentésében. ... Gyógyírt talán, csak azok a tettek, kormányzati döntések jelenthetnek, melyek drasztikusan visszafordítják a lejtőről az országot. Ám, hogy erre hajlandósága lenne-e a jelenlegi kormánynak, azt nem feltételezzük. Eddigi tapasztalataink még reményt sem keltenek erre. .. Azt, hogy a gyógyírt milyen vezetés hozhatja meg már tudjuk, azonban erre még nem érkezett el az idő. S a jelenlegi neo-liberális fősodrat, - ha épp nem hallgatja agyon -, akkor meg is tesz mindent, hogy a lehető legrosszabb színben tüntesse fel a nem gondolkodó emberek előtt. Valljuk be, a jelenlegi leépült szellemi állapotokat, és közönyt tekintve, nincs is nehéz dolga.
Gyógyír vagy szépségflastrom?
Azt mondhatjuk immár nem is a padlón, hanem a pincében vagyunk, gazdasági téren éppúgy mint pénzügyi, erkölcsi, politika, oktatási, egészségügyi, és szinte minden téren.
Persze a nép nem magától jutott ide, ennek felelőssége elsősorban azokat a vezetőit, kormányait terheli, akik előre megfontolt önös érdekből idejuttatták. Ennek tény ismerete azonban nem gyógyír számunkra. Azok számára semmiképp, akik ennek áldozataivá váltak.
Az alábbi írásból ki kell emelnünk egy-két fontos mondatot. "A Mol a legnagyobb magyarországi központú regionális nagyvállalat,..." és "...mivel a szerződés gazdája nem a magyar állam, hanem a németE.ON..."
Ezen mondatokból egyértelműen kiderül, amit eddig is többen hangoztattak - így mi is - , hogy a MOL valójában csak a nevében magyar.
Olyannyira, nem magyar, hogy még az orosz gázszerződést sem mi kötöttük, sőt abba sok beleszólásunk a továbbiakban sem lesz. Hanem a német EON jogosult erre, mint ügynökség, akiknek még a cikk által is bevallottan sem fűződik semmilyen érdeke ahhoz, hogy a magyar állam számára kedvező feltételekért akár egy lépést is tegyen.
Arról a cikk nem beszél, de bátran feltételezhetjük, hogy az EON, mint külföldi tulajdonú multi cég, és mint a hazai energiaiparban monopolhelyzetben lévő cégcsoport, éppenséggel ELLENÉRDEKELT a gázár leszorításában, csökkentésében.
Az elmúlt 20 év fosztogatásának, melyet privatizáció néven ismerünk, többek között az is egyik “eredménye”, hogy a hazai energiaforrásainkhoz immár semmi közünk, az ország energiaellátását a mindenkori kormányzatok idegen kézbe játszották. Ezzel pedig országunkat az egyik legfontosabb stratégiai szektorban kiszolgáltatták a multi érdekeknek.
Van-e bármiféle megoldás?
Gyógyírt talán, csak azok a tettek, kormányzati döntések jelenthetnek, melyek drasztikusan visszafordítják a lejtőről az országot. Ám, hogy erre hajlandósága lenne-e a jelenlegi kormánynak, azt nem feltételezzük. Eddigi tapasztalataink még reményt sem keltenek erre.
Pedig van gyógyír, ez ügyben több dolgot kell megtennünk, mint például, visszavenni, államosítani mind a stratégailag, és népgazdaságilag fontos tönkretett és elprivatizált ipari- és mezőgazdasági üzemeinket, gyárainkat, szövetkezeteinket.
Felmondani az ország önrendelkezését gúzsba kötő pénzügyi és gazdasági diktátumokat, szerződéseket.
Kilépni, minden a hazánkra nézve kártékony és kifosztásunkat eredményező szervezetből, tömörülésből, legyen az gazdasági, pénzügyi, katonai, stb. Amely szervezetekhez pedig csatlakozni kívánunk saját érdekeink hatékony érvényesítésével kell szerződést kötni, illetve a felmondott szerződéseinket az országunk érdekét messze szemelőtt tartó új szerződésekbe kell foglalni.
Az adósságcsapdából ki kell törni, hiteleinket felülvizsgálni, újratárgyalni, törlesztésüket felfüggeszteni, megszüntetni. alkalmazni monetáris jogainkat, vagyis magunknak kell felügyelnülnük saját pénzkibocsájtásunkat. Az idegen bankokat kiebrudalni, és hazánk érdekét szolgáló, 100%-ban magyar tulajdonú bankokra lecserélni.
Támogatni, fejleszteni az energiaipari találmányainkat, fejlesztéseinket, és az eddig ellehetetlenített kutatóinkat, feltalálóinkat (kapcsolódó cikk: NEMZETI KINCSÜNK) Az MTA kártékony aktivitását kiküszöbölve, valamint tudományos eredményeinket nemzeti kincsünkként kezelve, nem pedig külföldi kézbe átjátszva (amint pl. a magyar-izraeli tudományos együttműködési szerződés teszi).
Kiaknázni az alternatív energia felhasználási módokat, a hazai sajátosságokat is figyelembevéve, a magyar fejlesztések segítségével. Ezzel ráadásul, olyan gazdasági fellendülés és munkahelyteremtés vehetné kezdetét - nem mellékesen -, melyet eddig csak a politikai ígéretekben hallottunk.
*
Az alábbi cikk másik információja, amit kiemelünk az alábbi hírből, hogy az ígéretek ellenére, a gázár továbbra is irreálisan magas lesz. Nem csak a magyar viszonyokhoz képest, hanem a nálunk sokkal jobb gazdasági helyzetben lévő európai országokhoz képest is.
|
S ez nem csak az olajindexált árazásból fakad, mint azt a Corvinus Egyetem Regionális Energiagazdasági Kutatóközpontjának igazgatója Kaderják Péter mondja, hanem ebbe az irreláisan magas árba jócskán belejátszik a pénzügyi, és politikai kiszolgáltatás elve is, az erkölcstelen extaprofit szerzésen túl.
Nem is várhatunk mást, az olyan hazát kiárusító gyáva és korrupt politikusoktól, kormányoktól, mint amelyek az elmúlt közel 100 évben uralták a magyar népet.
Azt, hogy a gyógyírt milyen vezetés hozhatja meg már tudjuk, azonban erre még nem érkezett el az idő.
S a jelenlegi neo-liberális fősodrat, - ha épp nem hallgatja agyon -, akkor meg is tesz mindent, hogy a lehető legrosszabb színben tüntesse fel a nem gondolkodó emberek előtt. Valljuk be, a jelenlegi leépült szellemi állapotokat, és közönyt tekintve, nincs is nehéz dolga.
|
Így hát népiesen szólva, “abból kell főznünk amink van”, nyomást kell gyakorolni képviselőinken keresztül a jelenleg teljhatalommal rendelkező Fidesz kormányra, hogy ha nem jószán tából, akkor kényszerűségből, hatalom féltésből megtegye mindazon lépéseket, melyeket már régen meg kellett volna tenni, az eddigi kormányoknak.
Audie
HÍR: 30-40 százalékkal drágábban kapjuk a gázt az oroszoktól
Hetek
… A második Orbán-kormány is hasonló állásponton van: nem kívánatos, hogy a Molban megmaradjon a több mint egyötödös orosz részesedés, ezért a magyar ajánlat feltehetően úgy szól, hogy kivásárolnánk a Szurgutnyeftyegaz részvénycsomagját – mondta a Heteknek Kaderják Péter. A Corvinus Egyetem Regionális Energiagazdasági Kutatóközpontjának igazgatója az Orbán–Putyin találkozót értékelve ugyanakkor hozzátette: az, hogy miből vennénk meg a pakettet, homályba vész. … az oroszoknak viszont nincs eladási kényszere.
Arcvesztés nélkül
A Mol a legnagyobb magyarországi központú regionális nagyvállalat, amely ráadásul a hazai földgázszállító rendszer száz százalékát birtokolja. … Ez az óvás eddig annyiban merült ki, hogy a magyar fél elutasította az orosz befektető bejegyzését a részvénykönyvbe arra hivatkozva, hogy a vásárlók a mai napig nem közölték, kik a Szurgutnyeftyegaz tulajdonosai. …
Függőségben vagyunk
Hazánk a kőolaj nagy részét, a földgáz 60-70 százalékát és a nukleáris tüzelőanyagok túlnyomó hányadát is az oroszoktól vásárolja, ami azt jelenti, hogy teljes energiafelhasználásunk mintegy háromnegyede közvetlenül az orosz importtól függ. …
Drágán kapjuk a gázt
A tárgyalások másik fő témája a gázüzlet lehetett. A magyar–orosz megállapodás 2014 végéig van érvényben. Jelenleg az európai árakhoz képest 30-40 százalékkal drágábban kapjuk a gázt az oroszoktól, …
… Az orosz gázzal súlyos tízmilliárdokat veszítünk évente.
… A magyar kormány igazi feladata ezért az, hogy 2014-15-re – az orosz gázszerződés lejártára, illetve újrakötésének idejére – megteremtse a jelenlegi árhátrány megszüntetésének feltételeit.
Konkrét eredmény nélkül
… Az ugyanakkor kétséges, hogy módosítható-e a szerződés a lejárta előtt – vagyis, hogy rábírható-e az árcsökkentésre az orosz fél –, mivel a szerződés gazdája nem a magyar állam, hanem a német E.ON, amely hazánkat mint ügynökség képviseli az oroszokkal szemben, s mint ilyen, nem is áll igazán érdekében az árcsökkentés. ...
|