Postánkból - Deviza hitel spekuláció
2011.03.08. 16:57
Na, akkor megkérdeznénk, ki is viseli egyoldalúan a vis maior helyzet terheit? Nem kérdés, az adós!!! Hol a hármas kár megosztás? És azért azt se felejtsük el, hogy 2009 ősze óta, minden kárt az adósok egyoldalúan viseltek és viselnek. Az elmúlt évek „közös teher - kockázat- kár „viselésével mi lesz? Mi lesz azokkal az emberekkel, akik ebből adódóan munkájukat, vállalkozásukat veszítették el? Mára már ennivalóra, gyógyszerre, közüzemi díjakra, tüzelőre sincs pénzünk!!! Érdekel ez valakit is? A római jogban a vis maior olyan erőt, eseményt jelentett és jelent ma is, amelynek egyetlen ember sem tud ellenállni, melyet senki sem tud elhárítani és befolyásolni, és amelyről egyetlen fél sem tehet. A Magatartás kódex is tartalmazza a vis maior kifejezést, de csak a bankokra vonatkozóan. Tisztelettel kérdezzük, ez az adósokra nem vonatkozik? Miért nem mondja ki valaki, hogy soha nem vettek fel az emberek „deviza hitelt”? Miért nem merik a bankok felvállalni, hogy egy fillér CHF nem volt az országban csak virtuálisan, papír alapon folyt a „deviza alapú” hitelezés? Magyarul és az FBI szerint is CSALÁS!
Tisztelt Szerkesztőség!
Hogyan néz ki a „deviza alapú hitel”? Deviza spekuláció a magyar lakosság kontójára:
Példa:
Forintban felvett és folyósított tőke: 10.000.000,- Ft
150,- Ft CHF árfolyamon: 10.000.000:150=66.666,67 CHF
210,- Ft CHF árfolyamon: 66.666,67 x 210= 14.000.000,- Ft tőketartozás, ezen összeg
után kerül levonásra %-osan a kezelési költség, a kamat, a konverziós díj és a tőkére
fordított összeg.
Először osztunk, aztán szorzunk… Ha a kedves ügyfél nem tudja kinyögni, mert prudensen a Hpt.45-46§-ában foglaltak szerint bírálták el a hitelkérelmét - potom
pénzért árverezünk, lefoglalunk, a követelést x %-ért befektetőknek, bűnöző követeléskezelő, behajtó cégeknek eladjuk.
Vonatkozik ez minden fajta „deviza alapú” hitelszerződésre.
Prudens - felelős banki hitelezés – kalkulált árfolyam kockázat bemutatása a lakosság részére a „deviza alapú hitel” felvétele előtt általánosságban 10-25 éves futamidőre:
Konkrét példák:
OTP bank -Világhitel:
Hogyan kalkulált itt a felelős prudens pénzintézet a felelőtlen adós részére?
Erste Bank:
Pénzintézetek felelőssége a hitelügyletben: a bank a király, az adósok az alattvalók
Adósok felelőssége a hitelügyletben: Adósvédelmi programok, banki mentőcsomagok, állami áthidaló kölcsön természetesen „kifejezetten az adós kérésére.”
5., Átstrukturált hitelek, újrakezdés hitelek, - váltsa át hitelét kedvezőbb törlesztő
részletekre - megfizetett celebek által hirdetve:
melyet kamatostól fizet a kedves ügyfél deviza eladási árfolyamon, forintban! Aki ilyen konstrukciókat igénybe vesz, annak hová tűnik az eredeti hitelbe beforgatott önerő, az eredeti hitelbe befizetett kamatos törlesztő részlet, esetleg életbiztosítás-lakáskassza összege?
Nagyon fontos kérdés, hogy a felmondott hitel esetében miért is kell a közjegyzői díjat devizában eladási árfolyamon fizetni a kedves ügyfélnek?
A pénzintézet devizában fizet a közjegyzőnek?
Árfolyamrögzítéssel védené a kormány a hiteleseket Miért nem mondja ki valaki, hogy évek óta egy tudatos deviza spekuláció miatt tettek/tesznek tönkre, lakoltatnak ki magyar családokat, vállalkozásokat?
„Frankhitelesek megmentése - Szinte lehetetlen küldetés”
Forrás: http://www.vg.hu/penzugy/hitel/frankhitelesek-megmentese-szinte-lehetetlenkuldetes-342346
Na, akkor megkérdeznénk, ki is viseli egyoldalúan a vis maior helyzet terheit? Nem kérdés, az adós!!! Hol a hármas kár megosztás? És azért azt se felejtsük el, hogy 2009 ősze óta, minden kárt az adósok egyoldalúan viseltek és viselnek. Az elmúlt évek „közös teher - kockázat- kár „viselésével mi lesz? Mi lesz azokkal az emberekkel, akik ebből adódóan munkájukat, vállalkozásukat veszítették el?
Mára már ennivalóra, gyógyszerre, közüzemi díjakra, tüzelőre sincs pénzünk!!! Érdekel ez valakit is?
A római jogban a vis maior olyan erőt, eseményt jelentett és jelent ma is, amelynek egyetlen ember sem tud ellenállni, melyet senki sem tud elhárítani és befolyásolni, és amelyről egyetlen fél sem tehet.
A Magatartás kódex is tartalmazza a vis maior kifejezést, de csak a bankokra vonatkozóan. Tisztelettel kérdezzük, ez az adósokra nem vonatkozik? Miért nem mondja ki valaki, hogy soha nem vettek fel az emberek „deviza hitelt”? Miért nem merik a bankok felvállalni, hogy egy fillér CHF nem volt az országban csak virtuálisan, papír alapon folyt a „deviza alapú” hitelezés? Magyarul és az FBI szerint is CSALÁS!
http://www.feherkemeny.com/2010/12/09/az-fbi-szerint-hitelcsalast-kovetnek-elbankvezetok
Mikor hagyják már abba a társadalom igen nagy részének a tudatos eladósítását,
kisemmizését, idegileg, erkölcsileg, emberileg tönkretételét? Mikor jön el az idő, hogy
biztosítsák a megélhetéshez, egészséghez, a családhoz a gyermekneveléshez, és a lakhatáshoz való az alkotmányos jogainkat? Meddig hagyják, hogy a külföldi érdekeltségű kereskedelmi bankok és követeléskezelő bűnöző behajtó OFF – SHORE cégek dögkeselyűk módjára körözzenek a magyar családok felett??
Nem kéne valakinek a magyar családok érdekében ténylegesen lépni már az intézkedések terén?
Megoldási javaslat:
Kötelezzen a Magyar Állam minden bankot, kössön minden ügyfelével tisztességes általános szerződési feltételek mellett új szerződést, úgy, hogy az eddig felszámolt eredeti hitelszerződésben foglalt kamat (THM) felüli adósra hárított összeget, írja jóvá az adós részére késedelmi- és bűntető kamataival együtt. Akinek az ingatlanát már pénzügyi szolgáltatóknak, ismeretlen bűnöző ingatlan maffiózóknak átjátszották, ott kártérítést kötelesek fizetni az adósaik részére a hitelszerződésbe foglalt zálogtárgy ingatlan piaci érték összegében.
Véleményünk szerint NE a Magyar Állam vállaljon további anyagi terheket a deviza hitelesek megsegítésére, hanem a pénzügyi válság ideje alatt is tisztességtelenül extraprofitot szerzett, nyereségesen működő bankok adják vissza az összes ügyfélnek, a hazugságokkal, megszerzett, az aláírás napján szerződésben foglalt, THM feletti bevételeiket. háromszázmilliárd forint az önálló bírósági végrehajtóktól a Köztársasági Elnök és a
Belügyminiszternél is nagyobb hatáskört, mert a korrupt végrehajtók azt képzelik magukról, hogy minden törvény felett állnak, melynek hangot is adnak
194/2010. (VI. 10.) Korm. 12/2003. (I. 30.)
ÁRVEREZNI 1994. évi LIII. törvény
Kérjük, a nyomozó hatóságokat, hogy szíveskedjenek kiemelt figyelmet fordítani ezen
csaló szélhámosok, felderítésében és a bejelentések alapján felszámolni szíveskedjenek a
bűnszövetkezeteket! Rendelkezésünkre állnak azon személyek, cégek nevének egy része
az ügyfél megkeresések alapján. - Az összes faktor, credit, Zrt, Kft, követeléskezelő,
árverező, kilakoltató cégeknél azonnali hatállyal kezdeményezzék tevékenységük,
működésük felfüggesztését, és vezetőik ellen teljes vagyonosodási vizsgálatot elrendelni
szíveskedjenek. Az OFF-SHORE cégeken keresztül kivitt vagyon után adó és illeték
megfizetésre kötelezzék.
|