A mai hírek még ennél is súlyosabbak, mint ami fentebb olvasható. A CNN-ben napok óta az atomkatasztrófával foglalkoznak és nemcsak Európát foglalkoztatja ez a kérdés, hanem már nálunk is sürgetik a paksi erőmű ellenőrzésését. Ahol már legalább háromszor voltak kisebb balesetek. Az már előre látható, hogy Japán képtelen megbírkózni a bekövetkezett bajokkal. Nem tudják a károsultakat sem menteni, sem ellátni, ahogy kellene. Mindenféle hiánnyal küszködnek, a benzintől kezdve mindennel baj van. A hatalmas Tokió megbénult és rettegésben élnek. És tegyük fel, ha le is tudják állítani az erőmű sugárzását, azt már nem fogják egyhamar újra üzemeltetni. És akkor mi van a hatalmas anyagi károkkal, ahol városok tucatjai omlottak össze. A termelésben és gazdaságban is súlyos fennakadások lesznek. Miközben Japán a világ 3-dik gazdasága volt, az USA és Kína után. Az is világosan látszik, hogy a japán atombaleset most már a Csernobil-i történethez fog tartozni. Lassan egy hét után a szakemberek bevallották, hogy nem voltak felkészülve arra, hogy mit kell tenni, ha több reaktorban lesz baleset. Megjegyezzük, hogy Pakson is több reaktor van. gy fejlődő országban már ezrével betegedtek volna meg kolerában és tífuszban. Még a japánok legendás fegyelmezettsége mellett is felüthetik fejüket a betegségek, ha a hatóságok nem találnak megoldást az áldatlan állapotokra. Az ellátás javítását és a helyreállítási munkálatokat azonban az időjárás is zavarja. Tegnap hatalmas hóesés zúdult a katasztrófa sújtotta térségre, és mínusz két fokig süllyedt a hőmérséklet.
AZ EGÉSZ VILÁG JAPÁNRA FIGYEL
A fukusimai prefektus, Juhej Szato szerint azonban eddig elégtelenre vizsgáztak a kitelepítést végző hatóságok. A kitelepítetteknek ugyanis nem áll rendelkezésükre sem megfelelő mennyiségű élelmiszer, sem kielégítő orvosi ellátás. A csaknem félmillió ember, aki kénytelen volt elhagyni az otthonát, átmenetileg menhelyeken és iskolák tornatermei-nek padlóin tölti napjait és éjszakáit. „Gyakorlatilag mindenből hiányt szenvedünk. Az elégedetlenség és a harag elérte forráspontját” – jelentette ki a prefektus.
Akihito császár is aggodalmát fejezte ki a kialakult helyzet miatt tegnapi televíziós beszédében, és nemzeti összefogásra szólított fel.
A hatóságok eközben mindent megtesznek annak érdekében, hogy a sugárzást ellenőrzés alatt tartsák a cunamitól megrongálódott atomerőműben. Tengervízzel hűtik a felmelegedett reaktorokat. A sugárzási szintek az atomerőmű közvetlen körzetét kivéve egyelőre alacsonyan maradtak, viszont a szakemberek szerint sokkal nagyobb veszélyt jelent a kitelepítettek egészségére nézve az ivóvíz és a csatornázás hiánya.
Egy fejlődő országban már ezrével betegedtek volna meg kolerában és tífuszban. Még a japánok legendás fegyelmezettsége mellett is felüthetik fejüket a betegségek, ha a hatóságok nem találnak megoldást az áldatlan állapotokra. Az ellátás javítását és a helyreállítási munkálatokat azonban az időjárás is zavarja. Tegnap hatalmas hóesés zúdult a katasztrófa sújtotta térségre, és mínusz két fokig süllyedt a hőmérséklet. A külföldiek egyre nagyobb számban hagyják el az országot. A franciák két repülőgépet is küldtek állampolgáraikért. A tegnapi párizsi kormányülést követően a kabinet szóvivője, Francois Baroin úgy vélekedett, hogy a legrosszabb forgatókönyv esetén az 1986-os, csernobili tragédiát is felülmúló katasztrófával kell számolni Japánban. A franciák szerint a japánok alábecsülik ugyanis a következményeket, és igenis lehetséges ez a legrosszabb forgatókönyv. Günther Oettinger német energiaügyi EU-biztos szerint az ellenőrzés kicsúszott a japán hatóságok kezéből. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség főigazgatója, a japán Amano Jukija azonban úgy vélte, ezt még korai lenne kijelenteni. A magyarországi utazási irodák mindenesetre leállították japán útjaikat. Csabai Ferenc, a kifejezetten Japánnal foglalkozó Net Travel Services Utazási Iroda üzletfejlesztésért felelős vezetője az MTI-nek elmondta: áprilisig minden útjukat felfüggesztették. (MH, részlet)
|
|
Kép: ennek a falunak 10 ezer lakosa teljesen eltünt és már 100 ezer fölé teszik az áldozatok számát
|
kép: a fukusimai erőmű robbanása március 14-én, azóta már több robbanás is volt és akik ott dolgoztak a mentésen súlyos sugáradagot kaptak |
A mai hírek még ennél is súlyosabbak, mint ami fentebb olvasható. A CNN-ben napok óta az atomkatasztrófával foglalkoznak és nemcsak Európát foglalkoztatja ez a kérdés, hanem már nálunk is sürgetik a paksi erőmű ellenőrzésését. Ahol már legalább háromszor voltak kisebb balesetek. Az már előre látható, hogy Japán képtelen megbírkózni a bekövetkezett bajokkal. Nem tudják a károsultakat sem menteni, sem ellátni, ahogy kellene. Mindenféle hiánnyal küszködnek, a benzintől kezdve mindennel baj van. A hatalmas Tokió megbénult és rettegésben élnek. És tegyük fel, ha le is tudják állítani az erőmű sugárzását, azt már nem fogják egyhamar újra üzemeltetni. És akkor mi van a hatalmas anyagi károkkal, ahol városok tucatjai omlottak össze. A termelésben és gazdaságban is súlyos fennakadások lesznek. Miközben Japán a világ 3-dik gazdasága volt, az USA és Kína után. Az is világosan látszik, hogy a japán atombaleset most már a Csernobil-i történethez fog tartozni. Lassan egy hét után a szakemberek bevallották, hogy nem voltak felkészülve arra, hogy mit kell tenni, ha több reaktorban lesz baleset. Megjegyezzük, hogy Pakson is több reaktor van.
|
|
|
|
Kép: nagyon sok öreg meghalt az ellátatlanság miatt, egy kórházi állapot a világ legfejlettebb államában, hírek szerint a kórházakban sincs villany, élelem és víz elegendő
|
forrás: Elhallgatott hírek