KÜLFÖLD : Megerőszakoltak és megöltek egy bahrain-i költőnőt |
Megerőszakoltak és megöltek egy bahrain-i költőnőt
SZRTI - Audie 2011.04.20. 17:40
A biztonsági erők március végén kétszer is rajtaütöttek az otthonukon, a lány családját azzal fenyegették, hogy árulják el Ayat tartózkodási helyét vagy különben lerombolják a fejük felől a házat. Miután a biztonsági erők kicsikarták Ghermezi családjából lányuk búvóhelyét, a család nem hallott többé Ayatról. Ezután kutatni kezdtek lányuk után, a rendőrség azt állította, hogy semmit sem tudnak róla, de megpróbáltak a családból kikényszeríteni egy igazolást, miszerint lányuk már korábban eltűnt. Április végén aztán kaptak egy névtelen telefont, mely tudatta velük, hogy Ayat egy katonai kórházban fekszik és kómában van. A kórházban az orvosok megerősítették, hogy Ayat kómába esett, miután több alkalommal is megerőszakolták, így került kórházba. Ám végül az orvosok előfeszítései ellenére sem sikerült az életét megmenteni. Eddig is sok nőt raboltak el, vagy tartóztattak le Bahrain-ben, köztük orvosokat és egyetemi oktatókat hallgatókat a helyi biztonsági erők.
Megerőszakoltak és megöltek egy bahrain-i költőnőt
A 20 éves aktivista költőnő meghalt miután letartóztatták, és többször megerőszakolták.
Ayat Ghermez több ízben szavalta el verseit a főváros Pearl terén, ahol a kormányellenes tüntetések zajlottak a miniszterelnök, Khalifa Ibn Salman al-Khalifa ellen – számolt be a manamai Fardanews.
Röviddel ezután a Ghermezit elárasztották megfélemlítő levelek, de mikor a rendőrségen bejelentést tett emiatt, a tisztek kigúnyolták és sértegették őt – mondta el a családja. A biztonsági erők március végén kétszer is rajtaütöttek az otthonukon, a lány családját azzal fenyegették, hogy árulják el Ayat tartózkodási helyét vagy különben lerombolják a fejük felől a házat. Miután a biztonsági erők kicsikarták Ghermezi családjából lányuk búvóhelyét, a család nem hallott többé Ayatról.
Ezután kutatni kezdtek lányuk után, a rendőrség azt állította, hogy semmit sem tudnak róla, de megpróbáltak a családból kikényszeríteni egy igazolást, miszerint lányuk már korábban eltűnt.
Április végén aztán kaptak egy névtelen telefont, mely tudatta velük, hogy Ayat egy katonai kórházban fekszik és kómában van. A kórházban az orvosok megerősítették, hogy Ayat kómába esett, miután több alkalommal is megerőszakolták, így került kórházba. Ám végül az orvosok előfeszítései ellenére sem sikerült az életét megmenteni.
Eddig is sok nőt raboltak el, vagy tartóztattak le Bahrain-ben, köztük orvosokat és egyetemi oktatókat hallgatókat a helyi biztonsági erők.
A bahrain-i kormány folyamatos hadiállapotban van mintegy 1500fő és külföldi csapatok még mindig készültségben vannak az országban, a rajtaütéseket fokozzák.
Az al-Wefaq ellenzéki párt (Nemzeti Iszlám Társaság – a legnagyobb politikai párt) úgy nyilatkozott, hogy jelentések érkeztek, hogy a biztonsági erők két kórházat is megtámadtak.
Az al-Wefaq képviselője Mattar Ibrahim Mattar elmondta, hogy a biztonsági erők a razziáik során tömegével tartóztattak le orvosokat és kórházi alkalmazottakat, valamint a testvérét is. A letartóztatottakat ismeretlen helyen tartják fogva, nem lehet velük felvenni a kapcsolatot.
Úgy tűnik, hogy a rezsim akadályozza a sérült tüntetők ellátását, és azzal vádolja a siita orvosokat, hogy segítenek a demonstrációk szervezésében. Manama legnagyobb kórházai közül már néhányat elzártak a nyilvánosság elől, hogy ezzel kényszerítsék a siita városrészben lévő kisebb kórházakat, klinikákat, a folyamatos támadásokban megsebesültek ellátására.
A bahrain-i aggasztó helyzet, némiképp emlékezetet a hazai 2006-os eseményekre, ahol a mentősök és kórházi orvosok munkáját is akadályozva próbálták rábírni az egészségügyi személyzetet a besúgásra, rohamosztagosok, és a kivezényelt rendőrök.
Egyes híresztelések szerint voltak halálesetek is, melyeket azóta is titok övez, vagy tagadják az összefüggéseket. Ahogy sok más eseményt is abból a szégyenletes időszakból.
Audie - Szabad Riport Tudósító Iroda
|